Кошик
579 відгуків
promo_banner
офіційний сайт виробника
+380 (93) 406-37-84
Рабочий

Тканина Кордура

Тканина Кордура
Властивості, якості та переваги матеріалу:

Кордура - це оригінальне найменування надійного поліамидного матеріалу з невеликим вмістом бавовни. Тканина пошарово покривають просоченням, щоб підвищити властивості міцності і захисні функції. Матеріал кордура застосовують для виготовлення взуття, одягу, екіпіровки й інших споживчих товарів.

Основним компонентом матеріалу є нейлон. Технологія конструкції ниток в тканини кордура має свою специфіку виготовлення: відрізки полиамидного модульного полімеру скручують певним чином. Як результат виходить міцна нитка, коефіцієнт міцності, якої перевершує нейлонові нитки, більш ніж у 4 рази.

Термін кордура походить від слова «cord» (корд), що перекладається з англійської, як шнур, трос, мотузка, дріт. І правда здається, що тканина міцна як трос або, як мінімум, сплетена з мотузок.

Спочатку технологія розробки поліамидного матеріалу і патент на неї належав фірмі DuPont. Але фірма продала патент американському підприємству Invista, яка оформила торгову марку «CORDURA®» і стала володіти секретом виготовлення матеріалу, який асоціюється з неймовірною стійкістю і невразливістю. Компанія удосконалила ідею і додала до складу тканини 10% бавовни, що дозволило поліпшити тактильні властивості. Cotton надав ворсистість, що зробило матеріал приємніше на дотик.

Зустрічається кордура з 100% синтетики або з добавками волокон бавовни, які легко відрізнити за наявністю ворсу.

Характеристики тканини:

Матеріал кордура володіє високим коефіцієнтом скрученності волокон, якщо порівнювати зі стандартними нейлоновими тканинами. Все це вплинуло на такий позитивний факт, як велика площа нерівної поверхні, що дозволяє якісно закріпитися просочувальним розчинам у кілька шарів. Як результат, отримуємо матеріал, який має ряд позитивних характеристик, що робить його унікальним серед альтернативних тканин. До основних властивостей відносяться:

 • висока щільність, в окремих видах тканини близько 1000 den;
 • температура плавлення до 210 градусів Цельсія;
 • покриття не відшаровується за рахунок своєї міцності і надійності;
 • високий ступінь водозахисту, в 2,5 рази сильніше, якщо порівнювати зі стандартними водозахисними матеріалами (наприклад, у звичайних тканин цей поріг дорівнює 2112 мм водяного стовпа, а у кордура - 5000 мм);
 • великий показник пропуску повітря, в порівнянні з іншими синтетичними матеріалами (для кордура він дорівнює 500 г/м² на добу;
 • дуже високі характеристики стійкості до розриву, розтягування, зношування і деформації.

Тканина знайшла своє широке використання для виготовлення екіпіровки військовими структурами, але з плином часу, технологічні можливості були розширені і цей матеріал стали застосовувати для вирішення ще більшого кола завдань. Її вибирають за ряд незаперечних переваг:

 • відносна легкість при високій міцності;
 • стійкість до нагрівання і дії хімічних реагентів;
 • поверхня гладка, що виключає утворення пілей під час експлуатації;
 • збереження конфігурації;
 • стійкість фіксації кольору матеріалу;
 • хороші розкрійні характеристики (не обсипається по краях);
 • брудозахисні властивості;
 • простота догляду;
 • лаконічний і приємний зовнішній вигляд виробів.

Варто також відзначити, що ряд таких плюсів не виключає певних особливостей, які варто враховувати. Наприклад, при сильно низьких температурах, матеріал стає жорстким; при терті матеріал шуршить; при тривалому впливі на тканину сонячних променів частина властивостей тканини втрачається.

І все ж, інноваційність цього матеріалу і широкий перелік його переваг робить тканину кордура найбільш популярною та використовуваною для створення екіпіровки і виробництва інших видів спеціалізованого одягу.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner